VIDEO: Jak vyrobit vánoční věnec ze šišek

Trochu neobvyklý, ale krásný vánoční věnec si můžete vyrobit i ze šišek a zvládne to každý. Příprava a výroba je jednoduchá, posuďte sami.

Předně je třeba si vybrat šišky, které budeme na věnec potřebovat. Měly by být alespoň přibližně stejně velké. Pokud budeme chtít věnec zajímavější a dáme větší šišky doprostřed a menší tak, aby je ze dvou stran obklopovaly, zase musíme myslet na to, aby byly stejné.

Poté je třeba šišky ozdobit. K drobnému doladění dojde už na hotovém věnci , ale je třeba připravit šišky předem kvůli tomu, že na některá místa se už potom nedostaneme. Šišky se zdobí barvou ve spreji, protože jde o Vánoce je vhodné volit vánoční barvy. Šiškový věnec tak může být stříbrný, nebo zlatý, ale klidně i zelený nebo v původní barvě. Barevné variace lze i kombinovat, záleží na každého vkusu. Poté je třeba udělat základnu pro věnec. K tomu poslouží gumová hadice, kterou spojíme do kruhu a to nejprve nějakým disperzním lepidlem a poté ještě spoj upevníme páskou. Můžeme použít i obyčejnou kobercovou pásku. Hotový kruh ještě obalíme do nějaké látky, na které bude dobře držet lepidlo. Není tedy třeba kruh drátovat, snad jen pokud chcete mít jistotu, nebo se vám drát bude hodit do designu. Jakmile je kruh hotov, jednoduše na něj nalepíme již ozdobené šišky. Po kompletním dokončení ještě můžeme šišky doozdobit pomocí spreje. Pokud máte odvahu, můžete mezi šišky lepit také větvičky jehličnanu, nebo další dekorační prvky. Fantazii se meze nekladou. A pokud vám cokoliv nebylo jasné, zkuste následující video, které celý proces názorně ukazuje.

 

 

4.6/5 - (17 votes)
Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..