Jednoduchá hvězda na stromek

kytka na stromekNásledující návod ukazuje jak vyrobit jednoduchou papírovou hvězdu na stromek, možná by byl ale vhodnější název „papírová kytička na stromek“. Ať už tomu ale budete říkat jak chcete, vězte, že tento návod je tak jednoduchý, že jej zvládnou i děti.

Potřebovat budeme jen lepidlo a sešívačku. A samozřejmě papír. Respektive proužky papíru. Doporučujeme nějaké dekorativnější papíry, nejlépe s motivy Vánoc. Z papíru vystřihneme stejně široké a dlouhé proužky. Budeme jich potřebovat mezi 8 a 11 záleží na tom, jak hustou kytičku budete dělat 🙂

Tyto proužky v půlce přeložíme a tudíž přesně v půlce sešijeme sponou ze sešívačky. Jakmile je hotovo, ohýbáme proužky, jejichž konce jsme předtím popatlali lepidlem a lepíme ke středu. Takto postupujeme u všech proužků. Kytička je tím pádem hotová a stačí už jen jedním uchem provlíknout provázek, nebo stužku.

Nakonec i takto vyrobenou hvězdu lze dozdobit barvou ve spreji, nebo sněhem ve spreji, potom už záleží jen na fantazii. Věšet lze jak na stromeček, tak na okna, ale také je lze použít jako doplněk k dalším dekoracím. A nemusí být zrovna Vánoce.

 

Rate this post
Bookmark the permalink.

Jeden komentář

  1. Pingback: Vánoční dekorace | webik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..