Jak vyrobit adventní kalendář

V dnešním návodu si ukážeme tři jednoduché způsoby jak vyrobit jednoduchý adventní kalendář. Všechny tři návody obsahuje i video níže. Z něho poznáte, že se jedná o opravdu jednoduchou a levnou výrobu, zároveň jde ale o netradiční a originální adventní kalendáře.


Adventní kalendář z krabiček od sirek
K výrobě tohoto kalendáře potřebujete jen 24 krabiček od sirek, nějaké zbytky balícího papíru a lepidlo (stačí lepidlo na papír). Z balícího papíru nastříháme pruhy, které mají stejnou šířku, jaká je šířka krabičky od sirek. Délku proužků volíme tak, aby obepnuly celou krabičku. Na každý vnější obal krabičky potom pruhy nalepíme. Zbývá ještě vystříhat čtverečky nebo kolečka, na která napíšeme konkrétní čísla (a nelepíme na jednotlivé krabičky) a naplnit krabičky drobnými dárky a dobrotami. Krabičky potom můžeme nechat v nějaké váze, nebo ozdobné krabici, ze které si děti každý den jeden dárek s konkrétním číslem adventni kalendar ze sirekvytáhnou.

Netradiční adventní kalendář na stěnu
Další způsob má podobný princip jako předchozí, jen s tím, že do krabiček se vejdou i větší dárky a děti je mají stále na očích. Připravíme si různě velké krabice, balící papír, lepidlo a tenčí papír. Krabice polepíme ozdobným papírem a do každé uděláme ještě otvor, který následně přelepíme tenkým papírem. Je dobré na tento papír rovnou napsat čísla, ale samozřejmě to lze udělat dodatečně i na samotné krabice. Právě roztržením tohoto tenkého místa na krabici se dítko dostane k hračce. Pokud máte krabice připraveny stačí je upevnit na stěnu. Samozřejmě je nemusíte lepit, celkem dobře k tomu poslouží pryžová hmota, která se běžně prodává pro přilepování plakátů, nebo dekorací na stěny.

Adventní kalendář z kolíčků
Poslední návod ukazuje, jak vyrobit originální adventní kalendář z dřevěných kolíčků. Tento způsob je možná trochu pracnější a složitější bude i výběr hraček a dobrot, nicméně vypadá velmi dobře. Kolíčky nejprve nabarvíme a necháme zaschnout. Volit můžete jakoukoliv barvu, ty vánoční jsou samozřejmě vhodnější. Dále budeme potřebovat prkénko, pokud chcete šetřit místem, můžete použít prkna dvě, na které nabarvené kolíčky přilepíme. Samozřejmě i lištu před lepením nabarvíme. Do jednotlivých kolíčků potom připevníme dárkové balíčky s čísly. Pokud nechcete používat obálky, které jsou na videu, můžete připevnit dárečky na provázku. Hotovou lištu poté připevníme na stěnu a to buď šrouby, nebo, pokud jsme volili lehčí materiál, můžeme použít třeba lepidlo.Rate this post
Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..