Vánoční stromeček z papíru

Trochu zavádějící nadpis uvedeme na pravou míru. Dnes budeme vyrábět malý dekorativní vánoční stromeček z papíru. Příprava je tak jednoduchá, že ji zvládnou i děti. Ale raději jim pomozte.

Co budeme potřebovat:

  • Barevný papír
  • Tužku
  • Stojan, ve kterém bude tužka pevně státNejprve vystřihneme z papíru pět koleček o průměrech 16, 13, 10, 7 a 4 cm. Papír by měl být trochu tvrdší, aby držel tvar. Kdo chce veselejší stromek, může jej ozdobit nějakým dekorativním práškem, přidat různé ornamenty vystřižené z papíru nebo prostě na kruhy něcon namalovat. Je také možné ozdobit jen kraje kruhů třeba nalepenou stužkou.

Následně každý kruh přehneme v půlce a poté ještě třikrát (vznikne tak 16 polí rozdělených překladem). Přeskládáme vzniklé kužele do harmoniky. Poté ustřihneme u každého špičku tak, aby se vzniklým otvorem dala protáhnout tužka.

Stojan pro tužku je možno vyrobit z modelíny, moduritu, nebo prakticky čehokoliv co máte po ruce, na videu je použita špulka s nití – i to je možnost. Pokud máme tužku pevně zasazenou v základně, stačí na ní navlíknout všechny vymodelované kruhy a je hotovo. Vše je pěkně vidět na následujícícm videu.

stromecek z papiruOhodnoťte článek


Komentáře

3 komentářů to “Vánoční stromeček z papíru”
  1. ada napsal:

    ja bych chtela neco jineho lehčiho

  2. Aneta napsal:

    Prave jsem dokoncila stromecek a nahoru jsem prilepila malou banku.Stromeček si moc líbý.Anetka 9 let.

Přidej komentář

NÁPADY A INSPIRACE NA JARNÍ A VELIKONOČNÍ VÝZDOBU DO ZAHRADY I DO BYTU NAJDETE NA JARNÍ DEKORACE CZ.