Jak vyrobit vánoční těžítko Snowglobe

Velmi jednoduchá výroba je možná také u vánočních těžítek. Oblíbené koule, ve kterých sněží na vybranou scenérii nebo figurku, můžete samozřejmě koupit, ale proč neudělat dětem radost a neudělat vlastní.

Předně potřebujeme sklenici, která bude mít pevně uzavíratelné víčko. Použít lze prakticky jakoukoliv, ovšem vzpomínám si na majonézy, které se prodávaly v kulatých skleničkách, které by byly pro Snowglobe ideální.

Dále potřebujeme lepidlo neředitelné vodou, figurku na kterou bude sněžit (nebo domeček, stromky a podobně – musí být z plastu). A nakonec ještě glycerín, který se dá údajně nahradit i dětským olejem. To proto, aby vločky nepadaly příliš rychle, ale aspoň chvíli se vznášeli v kouli.


Potom už stačí jen přilepit plastový motiv na víčko na spodní stranu (někdy se dává pod figurku ještě plastelína, která se rovněž přilepí k víčku). Necháme zaschnout a mezitím si připravíme směs. Do sklenice nejprve vsypeme ozdobné glitry, nebo prášek a zalijeme vodou. Poté přidáme opatrně zmiňovaný glycerin, nebo olej.

Po celém okraji víčka naneseme lepidlo a můžeme jej přiklopit na sklenici. Po pevném uzavření naneseme lepidlo ještě zvenčí, aby bylo víčko skutečně utěsněné. Hotovo, stačí zatřepat. Krásná vánoční dekorace, která ozdobí výbavu bytu i po zbytek zimy.

tezitko na stul


Rate this post
Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..