Vánoční dekorace do oken

Stalo se již skoro tradicí, že si na našich oknech připravíme výzdobu také. K tomu slouží hned několik dekoračních technik. První a nejjednodušší je takzvaný sníh na okna. Využívá se zde sprej, kterým nastříkáme pěnu na okno. Většinou jsou k dostání i šablony, díky kterým můžeme mít na okně nejrůznější vánoční motivy tak, jako by byly vytvořeny ze sněhu. Vánoční dekorační sprej lze navíc využít i na stromeček, tady už záleží na fantazii člověka.


Kromě oken lze umělý sníh aplikovat i na zrcadlo, které máte doma v koupelně. Samozřejmě je vhodnější udělat sněhové závěje na větší zrcadlo, na strany možno dostříkat třeba sněhuláky. Čištění zubů pak bude pro děti zajímavější. A samozřejmě vás budou všude ujišťovat, že po smytí nezůstanou na skle stopy, ovšem jistotu nemáte pokud to někdo nezkusil před vámi 🙂

Další možností jak vyzdobit okno, zejména potom v dětském pokoji, jsou barvy na sklo. I tady je k dostání mnoho odstínů a nakonec je zde také možnost zakoupit šablony, díky kterým uděláte na okno krásného sněhuláka nebo soba. A to i v případě, že nejste v malování nikterak zruční – šablony udělají vše za vás. Obrázky se navíc dají velmi jednoduše sundat, takže po umytí oken nezanechají stopy.

Další výborná dekorace na okno jsou všelijaké předměty na zavěšení (hvězdy, plastiky, dekorace…). O těch se zde v průběhu zimy zmiňujeme. Zde snad jen jedna malá rada. Pro přichycení dekorací nepoužívejte dodávané, nebo dokupované přísavky. Většinou nedrží v mrazech – nahraďte je lepicí páskou.

Rate this post
Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..