Jak udělat dekorativní svíčku

Nejen na Valentýna je možné vyrobit si ozdobnou svíčku, ale samozřejmě valentýnská svíčka k tomuto přímo vybízí. Dekorace, kterou ukazujeme na konci článku, je jednoduchá a lze ji použít vlastně v jakémkoliv zimním období. Vyrobit tak můžete i vánoční svíčku, nebo nakonec i svíčku pro vyzdobení bytu v podzimním období.


Základem je prakticky libovolná svíčka, jakýchkoliv rozměrů a barev, začátečníkům ale doporučujeme svíčku spíš větší a to především do šířky. Dále potřebujeme nějakou ozdobu, což může být klidně jakákoliv brož, nebo i plastový dekorační ornament a další. Potom budeme potřebovat stuhy dvou různých šířek a barev.

Výroba je prostá. Svíčku ovážeme silnější stuhou a zalepíme. Potom vezmeme slabší stuhu a ovážeme ji přes silnější stuhu. Je jedno v jaké výšce, pravděpodobně ovšem tak učiníte ve středu širší stuhy. Opět zalepíme. Přes místo, kde jsme stuhy spojili, nalepíme nakonec vybranou dekoraci. Hotovo. Je zřejmě jasné, že taková svíce se hodí především jako dekorace, tudíž není příliš vhodná k zapálení knotu vzhledem k materiálu, ze kterého je vyrobena.

svicky dekorace

 


Rate this post
Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..