8x vánoční dekorace, které můžete dělat s dětmi

dekorace pro detiUdělejte dětem radost a vyzdobte si bydlení dekoracemi, které společně vyrobíte. Ty nejjednodušší ozdoby se většinou dělají z papíru a nemělo by k nim být potřeba více než nůžky a lepidlo. Následující videa ukazují co všechno se dá vyrobit bez nutnosti nějaké extrémní šikovnosti!

Papírové srdce

Jednoduchá ozdoba, která se bude hodit třeba i na stromeček, do okna, nebo na dveře (záleží na tom, jakou velikost srdce zvolíte). Nejprve si připravíme pětici proužků, volíme raději tvrdší papír, nejlépe čtvrtku. Dva a dva proužky by měly být stejně dlouhé, přičemž ty kratší by měly být zhruba o jeden až dva centimetry kratší než dlouhé. Proužky můžete nabarvit, nebo polepit balícím papírem, případně jinak ozdobit. Proužky potom slepíme do tvaru srdce, jak vidíte na videu.


Vánoční hvězda z toaletního papíru

Ruličky z toaletního papíru jsou vyhledávaným artiklem pro všechny co experimentují s ozdobami. My se této oblasti víceméně vyhýbáme, nicméně uděláme výjimku. Následující dekorace je totiž velmi jednoduchá a zvládnou ji i děti. Vlastně jde jen o to, že se rulička nastříhá na stejně široké pruhy a ty se následně spojí a slepí ve tvaru hvězdy. Výslednou ozdobu lze ještě dobarvit nebo polepit, především se ale na ní přidělá provázek pro zavěšení.


Ozdobné lampiony z papíru

Na zavěšení na stromek, ale i třeba na šňůrku do obýváku se hodí velmi jednoduché ozdoby z papíru, které připomínají lampiony. Papír A4 přeložíme na půl a od středu prostřihneme několik pruhů. Takto rozstříhaný papír následně spojíme a slepíme do válce. Vznikne lampion, na který ještě nalepíme papírový proužek a připravíme na zavěšení. Krásná vánoční dekorace je tak na světě. Samozřejmě lze dozdobit. Pokud vezmete nůžky s upraveným ostřím, může být navíc lampion i barvitější.


Vánoční stromek ze zmrzlinových tyček

Dřevěné zmrzlinové tyčky lze použít na další dekoraci, kterou zvládnou i děti. Na videu se vyrábí stromek ze sedmi tyček, které se seřadí k sobě a nabarví. Na tyčky potom tužkou naznačíme stromek a tyčky ořízneme (s tím raději dětem pomožte) a nalepíme na střední tyčku. Hotový stromek můžeme ještě dozdobit.


Vánoční stromek z papíru

A vánoční stromek ještě jednou, tentokrát z papíru. Princip spočívá v tom, že si vyrobíme několik různě velikých pater, které následně naskládáme na sebe. Nejprve vystříhneme osm kruhů, přičemž každý bude jinak velký abychom mohli následně poskládat pyramidku. Podle videa můžete poskládat harmoniku z každého kruhu a vystřihnout středový otvor (vždy stejně velký). Jednu, nejmenší harmoničku necháme bez otvoru, bude to horní část. Ve videu je použit na kmen jakýsi srolovaný papír slepený isolepou, použít ale můžeme i tužku, podobně jako v tomto návodu.


Přáníčko s vánočním stromkem

Kouzlo této dekorace spočívá v tom, že můžete udělat rozevírací 3D přáníčko prakticky s jakýmkoliv motivem. Ve videu je vánoční stromek, použít lze ale také třeba ozdobu, rybu, domek a podobně. Vezmeme papír, přeložíme, rozstřihneme tak aby vznikl schodek, na který naneseme lepidlo, přiložíme vystřižený motiv a jednoduše přání zavřeme.


Papírová vločka

Papírovou vločku jsme dělali už tady, nyní se podíváme na další kousek. Princip je stejný jako u předchozího návodu, podívejte se na video, jaké tvary je třeba vystříhnout.


Papírový řetěz

Tak tenhle řetěz jsme dělali zřejmě všichni, kdo ne, může se pustit do práce. Velmi jednoduchý řetěz, který lze pověsit na stromek, na okno, na dveře, rozvěsit jej po bytě. Návod ani snad není potřeba, přesto se podívejte níže a nechte se inspirovat.


Rate this post
Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..