Výroba 3D sněhové vločky z papíru

Vyrobit obyčejnou sněhovou vločku z papíru umí zřejmě každý. My si dnes ukážeme jak se vyrábí trojrozměrná dekorativní vločka z papíru. Výroba je velmi jednoduchá. Potřebovat budeme pouze papír, nůžky, trochu lepidla a sešívačku.


Výroba je jednoduchá, ovšem pro lepší představu o postupu doporučuji podívat se hned na video. Začínáme tak, že si připravíme šest papírů. Přeložíme tak, aby bylo možné potom vystřihnout čtverec. Přeložením vznikne trojúhelník, který následně přeložíme ještě jednou, přesně jak ukazuje video. Poté na stranách nastříhneme a rozložíme. Zase se podívejte na video, jak se to dělá.

Následně prostřední části ohneme a spojíme. Tady použijeme lepidlo, doporučujeme nechat chvíli zaschnout, aby jádro cípu dobře drželo. Poté cíp otočíme a spojíme druhé dvě protilehlé části. Takto postupujeme, dokud nespojíme poslední dva růžky.

Tím je hotov jeden cíp hvězdy a takových potřebujeme celkem šest. Jakmile jsou hotovy, spojíme je ve špičce k sobě a sešijeme sešívačkou. Poté spojíme ještě zhruba v prostředku, v místech, kde se setkávají větší plochy. Hvězda je tak hotova. Parádní vánoční dekorace. Video, které celý proces popisuje, najdete níže. Doporučujeme pro jasnější představu.

papirova ozdoba


5/5 - (1 vote)
Bookmark the permalink.

Jeden komentář

  1. Je to velice zábavné!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..