VIDEO: Jak udělat zimní truhlík

Ozdobné a dekorativní truhlíky jsou populární ve všech ročních obdobích, ostatně je to věc, o kterou si nejvíce píšete. Zimní a vánoční truhlíky nejsou výjimkou, pojďme se tedy na jeden takový podívat. Dekorace je to poměrně jednoduchá, ovšem záleží na tom, jak moc zdobit budete. Fantazii se meze jako vždy nekladou a nakonec sami zjistíte co nejvíce vyhovuje nebo co najdete za doplňky u vás doma.

První co potřebujeme je samozřejmě truhlík. Vzhledem k tomu, že tuto dekoraci budeme vyrábět především ze sušených rostlin a jehličí, nebudeme muset o truhlík extra pečovat. První co budeme do truhlíku vkládat je polystyrenová dekorační pěna (někdy také označovaná jako „houba“), do které budeme zapichovat větvě a ozdoby.

Poté si připravíme samotný truhlík, který můžete nabarvit dle vaší libosti, ovšem ani nemusíte pokud truhlík dostatečně zakryjí převislé větve. Vhodné ale je nabarvit šišky, které se do vánočního truhlíku budou hodit. Nejlepší volbou je stříbrná barva, pokud chcete celý truhlík ladit do jiných barev, přizpůsobte tomu i barvu šišek.

Poté už můžeme připravit větve chvojí, které volíme co nejměkčí a zastřihneme tak, aby bylo možné je pevně zapíchnout do kvádru v truhlíku. Stejně tak připravíme na zapichování šišky, ke kterým upevníme špejle.

Následně můžeme kolem pěny nalít vodu do truhlíku a chvojí napíchat do kvádru. Opatrně, ale co nejhustěji, aby se zakryl jak truhlík, tak samotná houba. Poté už jenom doplníme šiškami a ozdobami dle vkusu, na videu je vidět střídmost ve volbě doplňků, chcete-li zimní truhlík bohatší, nebojte se přidat více ozdob.

3.4/5 - (11 votes)
Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..