Jednoduchý sněhuláček na stromeček

Screen Shot 2015-12-17 at 12.21.43Udělat si krásnou ozdobu na stromeček můžete i vy a není na tom nic složitého. Krásného sněhuláčka můžete vyrobit třeba společně s dětmi. Potřebovat budete jen tři polystyrenové koule o průměru 50, 40 a 15 mm, plsť nebo silnější látku, barevné špendlíky, drátek, lepidlo, nůžky a ozdobný provázek.

Vrchní část největší plystyrenové koule seřízneme, stejně jako část střední. Nejmenší rozpůlíme (to budou ruce). Poté slepíme největší kouli a střední k sobě, na spodní potom přilepíme ruce – přesně jak ukazuje video.

Výroba plstěné čepičky vypadá možná složitě, ale zvládne jí také každý. Stačí několikrát přeložit okraj čtverce plstě a zatočit do tvaru válce. Nápomocno nám bude opět lepidlo, ale pokud chcete, můžete si klobouk už koupit hotový v obchodech s dekoracemi například. Klobouček nalepíme na sněhulákovu hlavu a zavážeme ozdobnou nití, která bude tvořit provázek pro zavěšení na stromek. Doplníme bambulkou.

Nyní už zbývá jen vyrobit nos, oči a knoflíky. K otmu nám poslouží samozřejmě barevné špendlíky (oči, knoflíky) a místo nosu můžeme dát dlouhý špendlík, na který předtím navlékneme několik korálků. A hotovo. Krásná vánoční dekorace na stromeček je hotova.

.

5/5 - (5 votes)
Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..