Jak vyrobit Vánoční ponožku

Pravděpodobně je to tradice, která u nás není nějak extra zakořeněná, ovšem ponožky, nebo chcete-li punčochy, do kterých vkládáme sladkosti a dárky pro děti a blízké používáme i my v jiný svátek – mikuláše. Nicméně i u nás čas od času najdete pod stromkem ponožku od ježíška.

Následující videonávod ukazuje jak jednoduše vyrobit dárkovou ponožku. Možná se zaleknete nutnosti šicího stroje, ale pokud Vám nevadí pracnější řešení, lze takovou věc vyrobit i s pomocí jehly a nitě. Pocit z dobře odvedené a pečlivé práce pak bude jistě o to silnější.

Princip zřejmě všichni znáte, ponožka se šije ze dvou rozměrově a tvarově totožných dílů. Detaily o tom jak udělat vnitřek, nebo designově vyladit všechny prvky najdete právě ve videu. My doporučujeme dobře volit především barevnou variantu výrobku. Záleží na tom jaké části bytu bude ponožka součástí. Máte-li stromek laděný třeba do červené a ponožka bude pod ním jako dárek, volte červenou látku, pokud bude někde v obýváku, nebo viset na krbu, volte barvu podle toho do jaké barvy máte sladěnou dekoraci, nebo nábytek.

mikulasska ponozka


5/5 - (1 vote)
Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..